ALOKACE

Nákup a alokace Bitcoinů

Službu alokace můžete využít i v případě, že zatím žádné Bitcoiny nevlastníte. Zajistíme Vám nákup BTC, které budou okamžitě automaticky alokovány.

Postup je snadný:
  1. Zvolte si počet měsíců alokace v rozmezí 6–24 měsíců.
  2. Do pole „Hodnota nákupu“ uveďte částku v CZK či BTC, kterou chcete nakoupit a následně alokovat.
  3. K hodnotě nákupu bude připočten poplatek za směnu ve výši 1,50 % z hodnoty nákupu. Celková cena za nákup se zobrazí v poli „Celkem k úhradě“.
  4. Dále zvolte „Typ alokace“. Na výběr máte pravidelný či jednorázový nákup a následnou alokaci. Pravidelně můžete měsíčně alokovat Bitcoiny v minimální hodnotě nákupu odpovídající 500 CZK. Minimální částka k jednorázové alokaci je částka v BTC odpovídající hodnotě 25.000 CZK.
  5. Vyplněný formulář následně potvrďte kliknutím na zelené tlačítko „Potvrdit a zobrazit shrnutí“. následně se zobrazí shrnutí Vaší objednávky. Jejím odesláním závazně objednáte službu alokace.

Jak alokovat vlastní Bitcoiny

Alokovat můžete i Bitcoiny, které již máte v držení. V tomto případě není účtován poplatek za směnu.

Jak na to:

Úročení Bitcoinu

Při alokaci si můžete zvolit délku alokace v měsících. Od zvolené doby alokace se odvíjí výše výnosu. Čím delší termín zvolíte, tím vyšší bude Váš výnos.

Při alokaci na 6 měsíců se alokovaná částka úročí 0,30 % měsíčně. Při alokaci na 12 měsíců se alokovaná částka úročí 0,35 % měsíčně. Při alokaci na 18 měsíců se alokovaná částka úročí 0,40 % měsíčně. Při alokaci na 24 měsíců se alokovaná částka úročí 0,50 % měsíčně.

Výnos se počítá vždy z počáteční alokované částky. Výnos z alokované částky se přičte k celkovému portfoliu až po uplynutí doby alokace. Aby částka mohla být v daném měsíci úročena, musí být částka BTC připsána nejpozději do 25. dne předcházejícího měsíce.